DR. VEDAT ENDER TUNA
Yeminli Mali Müşavir

Vedat Ender Tuna


21.01.1978 Geyve Sakarya’da doğdu. Sırası ile Geyve İlk Öğretim İlkokulu(1989), Geyve İlk Öğretim İlkokulu(1991), Geyve Lisesi(1995)’ni başarı ile bitirdi. Sonrasında, Sakarya Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümünden mezun oldu(2000). Yüksek Lisans Eğitimini Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalı Muhasebe-Finans Bölümünde tamamladı(2005). Doktora eğitimi Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalı Muhasebe-Finans bölümünde “Türkiye Finansal Raporlama Standartlarında Mesleki Yargı Uygulaması: ISO 500 ve BIST’de Uygulaması” adlı tez konusuyla 12.01.2015 tarihinde tamamlayarak DOKTOR ünvanını almıştır.


2003 Temmuz ile Aralık 2013 tarihleri arasında Maliye Bakanlığında Vergi Müfettişi olarak görev yaptı.


Mart 2011 tarihinde Yeminli Mali Müşavir ünvanını aldı.


Aralık 2013 tarihinde Bağımsız Denetçi ünvanını aldı.


Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak İş yaşamına devam etmektedir. Ayrıca; mali ve finansal konularda bilirkişilik, yenilenen mevzuat ve finansal yönetim konularında da eğitim hizmeti sunmaktadır. 2008 yılından 2013 yılına kadar Sakarya Üniversitesinde Genel Muhasebe, Dönem Sonu Muhasebe İşlemleri, Dış Ticaret İşlemleri Muhasebesi, Mali Analiz, Kamu Maliyesi, Vergi Uygulamaları, Türk Vergi Sistemi, Türk Vergi Hukuku, İşletme Vergiciliği, Vergi Denetimi derslerine girmiştir. Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında Staja Başlama Kursunda Maliye ve Türk Vergi Hukuku, Türk Vergi Sistemi dersinde eğitici olarak görev yapmaktadır. Vergi Raporu dergisinde hakemlik yapmaktadır.


Çeşitli dergilerde muhasebe, vergi ve finans alanlarında onlarca makalesi bulunmaktadır.


Evli olup eşi Doç. Dr. Gülfen TUNA, Sakarya Üniversitesinde İİBF ve İşletme Fakültesinde Finans alanında Doç. Dr. olarak görev yapmaktadır. Zeynep ve Ömer Yavuz isimlerinde 2 çocuk sahibidir.Hakkımızda


Bünyemizde bulunan Yeminli Mali Müşavir ve meslek mensupları, denetçi ve denetçi yardımcıları ile dinamik ve tecrübeli kadroları ile birlikte hizmet verdiğimiz kurumların yasal defter ve belgelerini dönemler itibariyle denetime tabi tutmaktadır. Bu sayede incelemesini yaptığımız kurumda ilgili mevzuatın yerine getirilmesi sağlanırken, hatalı uygulamaların erken tespiti ve meydana gelmesi muhtemel risk ve zararların önüne geçilmesi hedeflenmektedir.


Bu hizmetleri sunarken, kurumların faaliyetleri esnasında yaşayabilecekleri tereddütleri ve problemleri aşabilmeleri için gerekli olan en doğru ve en güncel bilgileri, mevzuat çerçevesinde ve en uygun zamanda kuruma sunmayı sağlamaktır.


Denetimlerimiz süresince, mevzuatta meydana gelen ve kurumu doğrudan etkileyen değişiklikler ile yine mevzuatta ve sektörel bazda meydana gelen ve kurumu dolaylı yollardan etkileyen yenilikler kuruma iletilmektedir. Bu esnada problemin çözümü hakkındaki kendi yorum ve önerilerimizin sorumlulara en kısa zamanda ve anlaşılır bir şekilde iletilmesine özen gösterilmektedir.

İncelemesi yapılan kurumların faaliyetleri esnasında karşılaştığı sorunlar için gerekli görüldüğü hallerde yetkili makamlardan görüş alınmakta ve bu görüşler çerçevesinde uygulamalar yönlendirilmektedir.


Değer ve İlkelerimiz


 •    Kurum ve kişilere en üst kalitede ve yerinde hizmet sunmak,

 •    Kurumsal kültürümüzün temelinde yatan, müşterilerimizle yakın çalışarak güvenlerini kazanmak ve işlerinin bir parçası olmak,

 •    Müşterilerimize yüksek standartlarda günün şartlarına uygun çözüm önerilerini sunmak,

 •    Seçkin ve profesyonel ekibimizin, kariyer ve kişisel gelişimlerine yaptığımız yatırımlarla yüksek hizmet standartlarımızın sürekliliğini sağlamak,

 •    Sorunlara yaklaşımı ve yenilikçi çözüm teknikleri ile çözüm odaklı olmak,

 •    Yüksek disiplin ve iş ahlakı ile süratli çalışarak zamanında sunum yapmak,

 •    Yerel ve ulusal geniş tecrübe ve servis çeşitliliği ile global kalite sunmak,

 •    Tüm çalışanlarımız olarak ortak amacımız; müşteri odaklı, beklentilerin ötesinde yüksek kaliteli hizmet üretmek ve sunmak ana değerlerimizdir.

 • Sektörler


  2013 yılında kurulan yeminli mali müşavirlik büromuz tam tasdik, vergi iade, vergi danışmanlığı ve vergi planlaması başta olmak üzere aşağıdaki alanlarda faaliyet gösteren firmalara hizmet sunmaktadır.

 •    Demir Çelik

 •    İnşaat

 •    Reklamcılık

 •    Akaryakıt

 •    Süt-Gıda

 •    Araç Alım-Satım

 •    Fındık